“Rəqəmsal bank” layihə ofisinin aparıcı /Baş mütəxəssisi

  • VTB Bank
  • Elanın qoyulma tarixi: 04.08.2021
    Vakansiyaya müraciət tarixi bitmişdir.

İşin təsviri

TƏLƏBLƏR:

o Maliyyə/Bank işi, Reklam/Marketinq sahəsində ali təhsil;
o banklarda, maliyyə təşkilatlarında, iri pərakəndə satış sahələrində iş təcrübəsi;
o telekom şirkətlərində, rəqəmsal platformalarda və ya marketpleyslərdə analoji seqmentlər üçün marketinq layihələrini həyata keçirmək təcrübəsi
o rəqəmsal məhsullarla tanışlıq və rəqəmsal məkanda layihələrin həyata keçirilməsi.

FUNKSİYALAR:

o bankın pərakəndə müştəriləri üçün kommunikasiya layihələrində kuratorluq;
o bankın biznesin inkişaf strategiyasına və biznesin taktiki vəzifələrinə uyğun olaraq marketinq planının hazırlanması;
o hədəf məhsul qrupları/seqmenti üzrə bütün kommunikasiya kampaniyaları üçün məqsədləri müəyyən etmək;
o marketinq planına uyğun olaraq kampaniyaların vaxtında və tam işə salınmasını təmin etmək;
o kanalların səmərəliliyinin təhlili (CPA şəbəkələri, SEO optimallaşdırması, Display Ads, CMM, inflüenserlərlə iş və s.);
o seqmentlə iş: seqmentin portreti, həyat tsiklini idarəetmə proqramlarının, həmçinin aktivasiya strategiyalarının hazırlanmasında və həyata keçirilməsində iştirak;
o kommunikasiya kampaniyalarının monitorinqi və səmərəliliyinin təmin edilməsi, hədəf seqmentləri ilə yeni yanaşmalar və kommunikasiya formatları üzrə təkliflərin formalaşdırılması;
o satış qıfının idarə edilməsi və optimal müştəri marşrutunun qurulması;
o məhsul və xidmətlər üzrə bazar təcrübələrini araşdırmaq, onların istehlakçı davranışlarında ehtiyacları müəyyən etmək və əsas prioritetlərin və meylləri aşkara çıxarmaq.

Ведущий / Главный специалист Проектного офиса «Цифровой Банк»

ТРЕБОВАНИЯ:

o высшее образование по специальности: Финансы/банки, Реклама/Маркетинг
o опыт работы в банках, финансовых организациях, крупных ретейлерах
o опыт ведения маркетинговых проектов для аналогичных сегментов в телеком компаниях, диджитал-платформах или маркетплейсах
o знание цифровых продуктов и реализация проектов в digital-пространстве.

Обязанности:

o курирование коммуникационных проектов для целевого сегмента – розничных клиентов банка
o разработка маркетингового плана в соответствии со стратегией развития бизнеса банка и тактических задач бизнеса
o постановка задач на все коммуникационные кампании по целевым продуктовым группам/сегмента
o обеспечение своевременного и полного запуска кампаний в соответствии с маркетинговым планом
o анализ эффективности каналов (CPA-сети, SEO-оптимизация, Display Ads, СММ, работа с инфлюенсерами и т.д.)
o работа с сегментом: портрет сегмента, участие в разработке и реализации программ по управлению жизненным циклом, а также стратегий активаций;
o мониторинг и обеспечение эффективности коммуникационных кампаний, формирование предложений по новым подходам и форматам коммуникации с целевыми сегментами
o управление воронкой продаж и построение оптимального клиентского пути
o исследование рыночных практик по продуктам и сервисам, выявление потребностей и определение ключевых приоритетов и трендов в их потребительском поведении

ТРЕБОВАНИЯ:

E-mail: [email protected]

İşəgötürənin reytinqi