Administrative Assistant ( Female )

  • AvirTel
  • Elanın qoyulma tarixi: 06.11.2018
    Vakansiyaya müraciət tarixi bitmişdir.

İşin təsviri

POSITION TITLE:

Administrative Assistant

Company Name :  Avirtel
Salary – around 400 – 500  azn

OBJECTIVES

Our company is seeking an Administrative Assistant to manage the office, supervise staff and handle duties for upper management. We are looking for an individual who is efficient and comfortable being a member of a team. The ability to multi-task, while maintaining complex schedules and managing administrative support, is essential in this position.

ROLES & RESPONSIBILITIES:

• Customer registration
• Make & receive phone calls
• Support manager in administrative issues
• Generate and submit daily report to the management
• Provide substantial information about the company to customers
• Develop and maintain filing system
• Provide general support to visitors
• Reply to email, telephone or face to face enquiries
• Oversee and supervise the work of junior staff

QUALIFICATIONS / EXPERIENCE REQUIREMENTS

• Punctuality
• Good command of Azerbaijani and Russian is must, knowledge of English is a plus.
• Knowledge of general office administration.
• Proficient in MS Office
• Working in 1c software is a plus.
• Knowledge of corporate behaviour.
• Fluent in business writing and conducting formal correspondences.
• Demonstrate telephone etiquette and conduct effective conversation over the business phone.
• Proven admin or assistant experience
• Knowledge of office management systems and procedures
• Excellent time management skills and ability to multi-task and prioritize work
• Excellent written and verbal communication skills in Azerbaijani and Russian, English is a plus
• Strong organizational and planning skills

Working days: Monday to Friday               Saturday
Working hours: 09 am. – 06 pm.                09 am – 03 pm

APPLICATION DEADLINE: open until filled

TO APPLY: Send curriculum vitae, cover letter to e-mail:  [email protected]
Only women candidates will be considered for the interview.

Aдминистративный помощник

Название компании Avirtel
Заработная плата: 400 – 500  AZN

ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ

Наша компания ищет административного помощника для управления офисом, контролирования работы персонала и выполнения поручений руководства. Мы ищем претендента, умеющего слаженно работать в коллективе. На данной позиции важно обладать способностью выполнять несколько задач одновременно, наравне с этим следует придерживаться сложного графика, а также уметь управлять административными делами.

РОЛИ И ОБЯЗАННОСТИ:

• Регистрировать клиентов
• Отвечать на телефонные звонки
• Выполнять роль менеджера по административным вопросам
• Предоставлять ежедневный отчет руководству
• Предоставлять значительную информацию о компании клиентам
• Разработать и вести систему регистрации
• Предоставлять общую информацию посетителям
• Отвечать на вопросы по электронной почте, телефону или лицом к лицу
• Контролировать работу персонала

КВАЛИФИКАЦИЯ / ТРЕБОВАНИЯ К КАНДИДАТУ

• Пунктуальность
•Знание азербайджанского и русского языков обязательно, знание английского - приветствуется
• Знание общего административного управления
• Опыт работы с программой MS Office
• Опыт работы с программой 1С - приветствуется
• Знание норм корпоративного поведения
• Свободное владение деловым письмом и умение вести официальные переписки
• Знание телефонного этикета и умение вести эффективные (продуктивные) переговоры по телефону
• Знание систем и процедур административного управления
• Отличные навыки управления, способность к выполнению нескольких задач одновременно, а также умение правильно расставлять приоритеты в работе
• Отличные навыки владения письменной и устной речью на азербайджанском и русском языках, английский - приветствуется
• Сильные организационные и планировочные навыки

Рабочие дни: с понедельника по пятницу, суббота (короткий день)
Время работы:      09:00. - 18:00              09:00 – 15:00

СРОК ЗАЯВКИ : открыта до нахождения нужного кандидата

ПОДАТЬ ЗАЯВКУ :

Отправить данные CV, а также сопроводительное письмо на адрес электронной почты: [email protected]
На собеседовании будут рассматриваться только кандидатуры женского пола.