Sales Manager of Home department

İşin təsviri

Sales Manager of Home department in Emporium

Job Description:

• Organization of the sales in department
• Planning and analyzing forecast of sales & profit of department
• Organization and controlling of duty work of sale staff in department
• Organization of marketing and promotion activities for developing of department
• Developing and increasing turnover and client base of department
• Providing support on-the-job training to all team members
• Ability to be involved in sale

Requirements:

• Males and females
• At least 1-3 years obligation of experience in sales of Home collection
• Excellent knowledge of Azeri and Russian
• Excellent communication and interpersonal skills
• Exceptional verbal and written communication skills
• Standard knowledge of MO programs
• “Hard skills” abilities: analytical attitude of mind, ability to forecast, organizational skills, creativity and strong skills in sales
• Sales organization

We offer:

• Salary: 800 + bonus from sales
• 3 month probation period
• Training to improve knowledge of the brand, sales techniques, properties and characteristics of products
• Registration on Labour Code of AR, labour book, social insurance

Please send your CV to [email protected] highlighting the position you are applying for in the subject title.

Менеджер по продажам в Emporium в отдел «Все Для Дома»

Обязанности:

• Организация продаж в отделе
• Планирование и анализ прогнозов продаж и прибыли департамента
• Организация и контроль повседневной работы персонала
• Организация маркетинговых и рекламных акций для развития отдела
• Развитие у увеличение оборота и клиентской базы в отделе
• Проведение тренингов для персонала
• Принимать участие в продажах

Требования:

• Пол не имеет значения
• Минимум 1-3 года опыта работы в отделе «Все Для Дома»
• Свободное владение азербайджанским и русским языками
• Коммуникабельность, умение руководить и работать в команде
• Грамотно поставленная устная и письменная речь
• Стандартное знание офисных программ
• Аналитический склад ума, способность анализировать, организационные навыки, креативность, умение продавать.
• Организация продаж

Условия работы:

• Зарплата 800 + % от продажи
• Испытательный срок – 3 месяца
• Тренинги по повышению уровня знаний по бренду, технике продаж, свойствам и особенностям продукции, мерчандайзингу других знаний и навыков, необходимых в работе.
• Оформление по трудовому законодательству АР, трудовая книжка, социальное страхование

Заинтересованным кандидатам просьба отправлять и названием темы "Менеджер по продажам" по e-mail адресу: [email protected]